Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna C (05.05.2019)

Dzisiaj w Polsce Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna XI Tydzień Biblijny w Kościele. Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).
Wydarzenie będzie nawiązywać również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Była to przełomowa pielgrzymka, która miała ogromny wpływ nie tylko na życie duchowe, ale również społeczne Polaków. Od niej wszystko się zaczęło…
W związku z przeżywanym Dniem Czytania Pisma Świętego zapraszamy do wspólnego przeczytania w rodzinie fragmentu Ewangelii wg. św. Jana.

Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
Środa – uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu o godz. 9.00. Dzień imienin ks. kard. Stanisława Dziwisza, emerytowanego biskupa krakowskiego.
Niedziela – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Krakowie procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę wyruszy o godz. 9.00.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek i piątek o godz. 16.00 próba liturgiczna dla dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej (rocznica I Komunii Świętej).
We wtorek spotkanie z rodzicami dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej po Mszy Św. o godz. 18.00.
W sobotę o godz. 17.00 spowiedź dzieci, rodziców, krewnych przed I rocznicą Komunii Świętej.

Katecheza dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek klasa VII Szkoły Podstawowej (grupa 1). Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża NMP Królowej Polski

Informujemy, że 25 maja 2019 roku ( sobota) nasz rodak, diakon Szymon Miłek z Rudawy, przyjmie święcenia Kapłańskie w Katedrze królewskiej na Wawelu o godzinie 9.00 a Mszę Prymicyjną odprawi w naszym kościele parafialnym 26 maja o godzinie 11.00. Na czas przygotowania do święceń polecamy go Waszej modlitewnej pamięci.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej ( rocznica Pierwszej Komunii Świętej). Sprzątanie w piątek, sobota, więcej informacji na spotkaniu.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej? Niedziela, Źródło – Twarze Matki Bożej. Arka – Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych w Tyliczu

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Helena Ziembińska z Siedlca, śp. Maria Wąchal z Rudawy, śp. Stanisława Jaworska z Nielepic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: