Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego /28.04.2019/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. ” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”(św. Jan Paweł II Kraków- Łagiewniki 2002).
W Kościele rozpoczyna 75 Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Wtorek – pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30. ku czci NMP (z procesją).
Środa – wspomnienie dowolne św. Józefa rzemieślnika. Nielepice – Msza Św. o godz. 8.00.
Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.
Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00. Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli Władz Gminy Zabierzów o godz. 9.30. Podczas tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji naszych strażaków z OSP.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, społeczność szkoły, radnych, sołtysów a także parafian, którym miła jest nasza Ojczyzna.
Z racji pierwszego piątku spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.
Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Pierwsza sobota miesiąca. W kaplicy sióstr Msza Św. o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00.
Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska Żywego Różańca
Niedziela – niedziela Biblijna.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej.
Piątek – Róża NMP Królowej Polski.

W tygodniu nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
W Poniedziałek Wielkanocy zebraliśmy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie 4.800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
Taca za tydzień na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Polaczka (od. pp. Surdyka).

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Józefa Laskiewicz z Nielepic, śp. Stanisław Kołodziejczyk z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku. Niedziela, Źródło

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: