Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy B /30.05.2021/

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Prymicje Ks. Rafała Borowiejskiego. Prymicje to wyjątkowe święto w parafii. Uroczystego błogosławieństwa udzieli Ks. Prymicjant na Mszy Św. o godz. 11.00. Wielbimy Boga w Trójcy Świętej za dar kolejnego kapłana z parafii Rudawa.  Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej w intencji Ks. Rafała. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją o godz. 17.30.

Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza Św. w kościele (ok. godz. 12.00). (Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.17.00).

Piątek – wspomnienie (dowolne) bł. Michała Giedroycia, zakonnika. Z racji pierwszego piątku spowiedź od godz. 17.00. (Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15).

Sobota – wspomnienie ( dowolne) św. Bonifacego, biskupa i męczennika.(pierwsza sobota miesiąca). Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych u opiekunek charytatywnych lub zakrystii. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, mężczyzn do baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów. Prosimy, aby tegoroczne ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Halina Puchała, II ołtarz – p. Jolanta Bazarnik, III ołtarz – p. Beata Wilewska – Żurakowska, IV ołtarz – ołtarz polowy.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna rano i wieczór. Nieszpory o godz. 17.30

We wtorek próba sypania kwiatów dla dzieci komunijnych o godz. 16.30.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek  – Róża NMP Królowej Polski

Przyjmujemy zapisy na 9. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół  Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 5 czerwca br. Czas rozpocząć pielgrzymowanie!!! Zapisy tylko do środy. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu  troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Zielona, ul. Suski, ul. Wojtasa Tomasza (lewa strona od mostu suchego).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” przeczytamy m.in. o historii litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca. Niedziela – artykuł Maraton przez 30 sanktuarium. Każdego dnia maja, z polecenia papieża, w jednym z sanktuarium był odmawiany różaniec. Dla dzieci : Jaś i Małych Gość.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.+ Elżbieta Kubaty z Rudawy,         śp. +Danuta Michalska z Rudawy. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: