Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /23.05.2021/

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.  

W tym tygodniu;

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. w kościele o godz. 6.30; 8.00 i 18.00 (Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00).

W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy szczególnie w tym dniu dzieci na nabożeństwo majowe do modlitwy za swoje mamy.  

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto ustanowił papież na Benedykt XVI. Jest ono okazją do modlitwy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.

W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Zwiastowania NMP

Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Eucharystię prymicyjną naszego rodaka Księdza Rafała Borowiejskiego. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. prof. Andrzej Zwoliński. Ks. Prymicjant na zakończenie Mszy Św. udzieli uroczystego błogosławieństwa. Wyjście procesji z domu Prymicjanta o godz. 10.15. Prosimy parafian o udekorowanie domów a szczególnie trasy przejścia procesji wzdłuż ul. Ks. Siedleckiego, ul. Niepodległości i Rynek.  Zapraszamy całą społeczność naszej parafii (sołectwa, grupy modlitewne, młodzież, dzieci komunijne) do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Nielepice (2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy : ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania ulic Zielonki do końca).

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy artykuł o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w zachodnim Kościele. Niedziela –„Jana Pawła II Dekalog dla Polaków. Dla dzieci Mały Gość z magnes z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stanisława Wojtczyk z Rudawy, śp. +Marian Miłek z Nielepic, śp. +Marek Grabiec z Krakowa. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.       

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: