Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela wielkanocna B/16.05.2021/

Dzisiaj w Kościele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (Msza Św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 ). Otoczmy dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00.

W poniedziałek rozpoczęcie Septenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek wspomnienie (dowolne) św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie (dowolne) św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

W sobotę wspomnienie (dowolne) św. Rity z Cassia, zakonnicy. Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

Dzieci I Komunijne i rodziców zapraszamy do udziału w Białym Tygodniu, który będzie przebiegał z racji obostrzeń sanitarnych według porządku:

poniedziałek:

godz. 16.30 – Msza Św. (kl. 3a, 3b Szkoła Podstawa Rudawa)

godz. 18.oo Msza Św. (kl.3 Szkoła Podstawowa Nielepice)

Wtorek – Sobota:

godz. 17.00 Msza Św. (kl. 3a, 3b Szkoła Podstawowa Rudawa)

godz. 18.00 Msza Św. (kl. 3 Nielepice)

Prosimy rodziców, aby dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

Modlitwa Żywego Różańca;

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Środa – Róża Św. Józefa

Piątek – Róża Św. Rity

Sobota – Róża Św. Jana Pawła II

Informujemy, że w niedzielę 30 maja br. odbędą się Prymicje Ks. Rafała Borowiejskiego. Ks. Rafał przyjął święcenia kapłańskie w Nowym Jorku, w lipcu ubiegłego roku. Z powodu panującej pandemii nie mógł wcześniej przybyć do naszej parafii. Msza Św. prymicyjna zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy parafian na tę uroczystość, grupy modlitewne z parafii a także przedstawicieli poszczególnych sołectw. Więcej informacji za tydzień.   

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Pisary (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza ( 2 tys. zł).

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość oraz za dar ołtarza dla parafii ( puszka i sprzęt nagłaśniający). W przyszłą sobotę troskę o nasz Dom Boży powierzamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Sienkiewicza (od Ośrodka Zdrowia do skrzyżowania ulicy Zielonki).  

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielny”  artykuł o założycielu salwatorianów Franciszku, Marii od Krzyża Jordanie, który zostanie beatyfikowany w Rzymie. Niedziela – Sakrament to nie zwyczaj. Co zrobić, by dobrze przygotować się do Pierwszej Komunii Św.?

Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.+ Teresę Stawowska z Niegoszowic. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: