Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna B /09.05.2021/

Dzisiaj o godz. 10.00 zostanie odprawiona na Skałce  uroczysta Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika . Eucharystii przewodniczyć będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Z powodu trwającej pandemii nie odbędzie się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła (śpiew litanii do Wszystkich Świętych) połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 . Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

W czwartek pierwsze nabożeństwo fatimskie. Msza Św. o godz. 19.00 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Podczas procesji śpiew Litanii Loretańskiej. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy a szczególnie Róże Żywego Różańca, Prosimy panów do baldachimu, dziewczyny do feretronów. Prosimy przyniesienie świec

W piątek święto św. Macieja, apostoła.

W sobotę spowiedź dzieci ( ich rodziców, chrzestnych) przed Pierwszą Komunią  Świętą. Zapraszamy do spowiedzi wg. porządku:

godz. 9.00  – kl. 3a Szkoła Podstawowa Rudawa

godz. 9.30 – kl. 3b Szkoła Podstawowa Rudawa

godz. 10.00 – kl. 3 Szkoła Podstawowa Nielepice.

W niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej na Mszy Św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Dlatego prosimy i zachęcamy parafian o uczestnictwo w pozostałych Mszach Św.

Modlitwa Żywego Różańca;

Niedziela – Róża św. Józefa

Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota – Róża Matki Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Nielepice (2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom. Z ubiegłej niedzieli taca inwestycyjna wyniosła 3600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę troskę o nasz Dom Boży powierzamy rodzicom dzieci komunijnych z naszej parafii.

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła):W dzisiejszym „Gościu niedzielny” znajdziemy bardzo praktyczny dodatek – Litania Loretańska z nowymi wezwaniami. Niedziela –  To nabożeństwo zmieniło świat. Czego uczy nas Maryja z Fatimy? Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: