Ogłoszenia duszpasterskie – Piąta Niedziela Wielkanocna B /02.05.2021/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci o godz. 12.15. Nabożeństwo majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu             o  godz. 17.30. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W tym tygodniu:

Wypada pierwszy czwartek i piątek  miesiąca.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.  Zachęcamy do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach lub w naszych domach. Podczas nabożeństwa majowego możliwość skorzystania ze spowiedzi.  

W poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W tym dniu Msza Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny o  godz. 9.30. Odnowienie  Aktu oddania Polski pod opiekę Matki Bożej na nabożeństwie majowym.

Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się także w intencji strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, druhów i druhny z OSP z parafii, radnych, sołtysów, parafian, którym miła jest nasza Ojczyzna.

We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W środę wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera.

W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” od 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00.  Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

W sobotę uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski

Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w parafii 16 maja na Mszy Św.          o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 (dla poszczególnych klas).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom: ul. Ks. Siedleckiego (do p. Maria Puta) oraz z ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Brzezinki (1), Pisar (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła):W dzisiejszym „Gościu niedzielny” warto przeczytać dlaczego św. Józef został patronem robotników. Niedziela – artykuł: Demokracja potrzebuje królowej. Mały Gość i Jaś dla dzieci. .

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Informujemy, że wczoraj w Dzianiszu odbył się pogrzeb, śp. +Ludwika Wąchala naszego rodaka. Ks. Ludwik był najstarszym kapłanem pochodzącym z naszej parafii a zarazem wieloletnim proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dzianiszu. Odszedł do Boga w 82 roku życia i 57 roku kapłaństwa. Niech odpoczywa w pokoju.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Ks. Kanonik Ludwik Wąchal z Rudawy, śp. +Józef Jaroń z Brzezinki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: