Ogłoszenia duszpasterskie – Czwarta Niedziela Wielkanocna B /25.04.2021/

Czwarta Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się za osoby powołane i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętamy o modlitwie w intencji J.E. abpa Marka Jędraszewskiego z okazji Jego imienin.

Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.00.

W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Św. wieczorna w intencji nowych powołań w Kościele. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin od godz. 16.30.

W czwartek święto Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień męczeństwa polskiego duchowieństwa w czasie II wojny Światowej. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Próba generalna dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17.00.

W piątek (30 kwietnia br.) ks. bp Robert Chrząszcz udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Uroczystość odbędzie z zachowaniem przepisów sanitarnych. Bierzmowanie młodzieży zostanie udzielone na Mszy Św. o godz. 16.30 i 18.00. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8b z Rudawy i Nielepic zapraszamy na godz. 16.30 a kandydatów z kl. 8a i młodzież Radwanowic na godz. 18.00.  W tym dniu z racji bierzmowania nie będzie pierwszego nabożeństwa majowego. Kancelaria parafialna nieczynna.

W sobotę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Nielepice – Msza Św. o godz. 9.00 (święto patronalne kaplicy). Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych u opiekunek charytatywnych lub zakrystii. Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca. Pierwsze nabożeństwo majowe połączone z procesją o godz. 17.30.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (2), Kochanów (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za posprzątanie  kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy: ul. Ks. Siedleckiego (dalszy ciąg od pp. Włodarczak do p. Jerzego Nęcki).  

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o szczepionkach przeciwko koronawirusowi. Ciekawy artykuł. Niedziela – „Kto chce być dziś księdzem?” a dla dzieci – Mały Gość i Jaś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: