Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna B. Niedziela biblijna (18.04.2021)

Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się 13. Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

W ojczyźnie będziemy dzisiaj przeżywać Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia wg św. Marka. Zapraszamy do rodzinnego czytania Biblii.

Spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej po Mszy Św. o godz. 11.00

W tym tygodniu :

We wtorek, środę, czwartek kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: wtorek (20.04.21) – kl.8 Nielepice; środa (21.04.21) –kl. 8 a Rudawa; czwartek (22.04.210 klasa 8 b Rudawa. Spotkanie rozpoczyna o się o godz. 17.15.

W środę wspomnienie (dowolne) św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W sobotę wspomnienie (dowolne) św. Jerzego, męczennika

W niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania.  W tym dniu przypada dzień imienin J.E. abpa Marka Jędraszewskiego. Polecamy jego osobę Waszej modlitwie. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża św. Rity

Czwartek – Róża św. Jana Pawła II

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

W minioną niedzielę taca na cele inwestycyjne w parafii wyniosła 3600 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1). Zakończyliśmy układanie kamienia na drodze procesyjnej wokół kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu w sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z naszej parafii (sprzątanie o godz. 10.00).  

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła). Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o realizowanym w Polsce projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID – 19. W Niedzieli przeczytamy artykuł: „Jak nie stać się łupem diabła”.  Dla dzieci nowy numer Małego Gościa i Stasia.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Anna Nęcka z Rudawy, śp. +Zofia Sendor z Młynki, śp. + Joanna Ignaciak.  Polecamy ich  dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: