Ogłoszenia duszpasterskie – 10 niedziela zwykła B /06.06.2021/

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. Po południu nieszpory  z procesją o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka prezbiterów i męczenników.

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

Czwartek – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna rano i wieczór.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczyste błogosławieństwo małych dzieci i wianków na Mszy Św. o godz. 18.00.

W piątek zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa na Mszę św. o godz. 18.00.  w tym dniu we wszystkich polskich parafiach zostanie odnowiony akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa (list biskupów),  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W niedzielę ( 13 czerwca br.) kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00  a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.  

Informujemy, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy czwartej odbędzie się 20 czerwca br. Zapraszamy w niedzielę rodziców tych dzieci na spotkanie organizacyjne po Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Jeszcze raz pragniemy podziękować parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za udekorowanie trasy przejścia procesji, domów. Dziękujemy strażakom za zabezpieczenie trasy procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście, siostrom służebniczkom, siostrze Jolancie za wystrój kościoła a szczególne podziękowania kierujemy rodzinom, które przygotowały ołtarze Bożego Ciała. Niech wszystkim uczestnikom tego pięknego wydarzenia błogosławi Pan Jezus. 

Dziękujemy za koperty złożone  na renowację otoczenia naszego kościoła: Brzezinka (1),  Nielepice (1), Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne. Bóg zapłać. 

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Kochanowa (od pp. Czepiec do pp. Wróbel).  

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać? Niedziela – wywiad  z egzorcystą włoskim, który odpowiada na pytanie: jak bardzo niebezpieczne są sekty satanistyczne? Mały Gość (dla dzieci).

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Tadeusz Żukowski z Rudawy. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: