Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła B /13.06.2021/

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Spotkanie  z rodzicami dzieci klasy IV Szkoły Podstawowej po Mszy Św. o godz. 11.00.

Wieczorem zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00 następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.  

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Czwartek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Informujemy, że z dniem 20 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane”, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu. To oznacza, że katolicy są zobowiązani do uczestnictwa w niedzielnej Mszy pod groźbą grzechu ciężkiego.

Od jutra, zgodnie z decyzją rządu, będzie mogła być zajęta połowa miejsc w kościołach i w miejscach kultu.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota – Róża św. Józefa

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.

W piątek spowiedź dla dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej od godz. 16.30  

W niedzielę Rocznica Pierwszej Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.30.  

W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5.100 zł. Dziękujemy za koperty złożone  na renowację otoczenia naszego kościoła: Brzezinka (2), Nielepice (1), Rudawa (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i konto parafialne. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. 

Dziękujemy rodzinom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek. Niedziela – artykuł: Polska ponownie poświęcona!. Mały Gość (dla dzieci).

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Celina Rudzka z Nielepic.  Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: