Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła B (20.06.2021)

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W liturgii Kościoła wspominamy bł. Władysława Bukowińskiego.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek – uroczystość Narodzenia  Św. Jana Chrzciciela

Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

Od dzisiejszej niedzieli (20 czerwca br.) odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane”, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu.

Pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie uległy awarii trzy z pięciu dzwonów na naszej dzwonnicy. Przez jakiś czas będą one odzywać się ciszej. Obecnie oczekujemy na wytyczne konserwatorskie oraz oferty firm zajmującymi się tego typu remontami. Po dokładnej analizie podejmiemy z Radą Parafialną dalsze działania w tym względzie, by wiedzieć jakiego rzędu byłby wydatkiem remont dzwonów.  

Przypominamy także, że w naszej parafii posługują nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.. Pragną oni powrócić do swojej posługi zanoszenia Komunii Św. do chorych. Znoszenie kolejnych obostrzeń sanitarnych pozwala im na podjęcie dotychczasowej posługi w naszej parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Św. Rity

Wtorek – Róża Św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. .

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiedź dla dzieci, młodzieży na zakończenie roku szkolnego od godz. 16.30.

W czwartek Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 18.00. Zapraszamy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do podziękowania za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym, prosząc o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

W piątek zakończenie roku szkolnego.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Kochanowa od pp. Boguś do p. Michaliny Kurelus.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” dodatek Litania do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Niedziela – Rotmistrz Pilecki tytan ducha. Dla dzieci : Staś i Mały Gość (numer czerwcowy)  

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp.+ Jan Mirek z Dubia. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: