Ogłoszenia duszpasterskie – 9 niedziela zwykła A

 Uroczystość Najświętszej Trójcy / 04.06.2023/

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i życia chrześcijańskiego

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Trwają prace przy budynku gospodarczym „Caritas”. Dziękujemy parafianom, którzy wspierają remont otoczenia kościoła ofiarą: Niegoszowice (1 koperta).

W liturgii Kościoła:

W tygodniu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Spowiedź dla kandydatów przystępujących do sakramentu bierzmowania od godz. 17.00.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu na Mszy Św. o godz. 18.00 Ks. Biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klasy ósmej Szkoły Podstawowej.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza Św. w kościele (ok. godz. 12.00). (Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.17.00).

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Podziękujmy za wielki dar obecności Pana Jezusa, który pozostał pośród nas w tajemnicy Eucharystii.

Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, Kluby Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich w parafii (mile widziani w strojach regionalnych), Zespół Jarosze z Brzezinki a także młodzież do feretronów, dzieci komunijne i dzieci do sypania kwiatów. Baldachim  poniosą Seniorzy z Rudawy na zmianę z „Krakowiakami” z Brzezinki. . 

Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Halina Puchała, II ołtarz – p. Jolanta, Bogdan Bazarnik, III ołtarz – pp. Dorota, Sławomir Mazur, IV ołtarz – ołtarz polowy.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nieszporami o godz. 17.30.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od p. Lucyny Bodurka do p. Adama Baster.

Prasą katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI. W tygodniku Niedziela – artykuł: „Ciało i Krew”. W jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Jezus? Dla dzieci: Mały Gość.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. +Kazimiera Stanek z Pisar. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: