Ogłoszenia duszpasterskie – 10 niedziela zwykła A (11.06.2023)

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”.

W liturgii Kościoła:

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Z tej okazji możemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Postarajmy się, aby podtrzymać tę piękną tradycję w naszej parafii. Procesja połączona z nieszporami o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy. Rocznica święceń kapłańskich bpa Damiana Muskusa.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 19.00 a następnie  odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie świec. (Z racji „Fatimy” nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 nie będzie!)

W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy uroczystego błogosławieństwa małym dzieciom. W tym dniu zostaną pobłogosławione wianki.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień Patronalny Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Zapraszamy członkinie Honorowej Straży na Mszę Św. o godz. 18.00.  Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w budowę i udekorowanie ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać mówimy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, scholi, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, księżom wikariuszom, panu kościelnemu, panu organiście. Szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6.800zł. Dziękujemy za ofiary w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Kochanów (1), Nielepice (1). Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na leczenie chorej dziewczynki Sofii Palij z Ukrainy. Kwestować będą krewni dziewczynki.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Renaty Rudzkiej do p. Agaty Rudzkiej

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł „Kiedy traci wiarę ktoś bliski”. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: