Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła A (18.06.2023)

Dzisiaj przed kościołem kwesta pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki z Ukrainy Sofii Palij.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30

We wtorek wspomnienie (dowolne) bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera

W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 18.00. Zapraszamy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy, dziękując za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. Na wieczornej Eucharystii będziemy również modlić się w intencji Ks. Piotra z okazji zbliżających się imienin.

W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Życzymy naszym nauczycielom, dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku na czas wakacji. Poświęcenie Szkoły Podstawowej w Nielepicach (po rozbudowie) o godz. 12.00.

W sobotę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu wypada dzień imienin ks. bpa Jana Zająca i ks. bpa Jana Szkodonia.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Św. Józefa

Środa – Róża Św. Rity

Czwartek – Róża św. Jana Pawła II

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Informujemy, że wczoraj (17 czerwca br.) nasz parafianin Daniel Nęcka w Katedrze na Wawelu, otrzymał z rąk ks. bpa Roberta Chrząszcza błogosławieństwo do pełnienia posługi ceremoniarza w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Gratulujemy!!! 

W niedzielę (25 czerwca br.)  odbędzie się IX Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Wyruszy on z Placu Matejki o godz. 12.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Krzeszowice (1). Trwa remont budynku gospodarczego. Zostały zamontowane dodatkowe panele fotowoltaiczne. Zostało wykonane ogrodzenie wokół budynku „Organistówki” wraz budowanym garażem.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Władysława Sarnek do p. Zofii Rokosz.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie, czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wyjaśnienie, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św? W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł: „Tylko papierek czy coś więcej?”. Jeśli ktoś sfałszował zaświadczenie o naukach przedmałżeńskich, to czy sakrament jest ważny? Sztuka bycia ojcem”. Dla dzieci: nowy numer Małego Gościa i Stasia.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: