Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła A (25. 06. 2023)

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego wypoczynku życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Rocznica święceń biskupich abpa Marka Jędraszewskiego i rocznica odebrania paliusza przez kard. Stanisława Dziwisza. To również dzień imienin naszego pana organisty.

W piątek  zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją  o godz. 17.30.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Przypominamy, że kancelaria w okresie wakacyjnym czynna rano po Mszy Św. o godz. 6.30. Sprawy związane z ślubem prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu się w kancelarii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od  p. Stanisławy Banduła do p. Stanisława Musiała.

Prasa katolicka; W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” przeczytamy m.in. artykuł o mężczyznach, którzy nas wychowali z okazji Dnia Ojca. W tygodniku Niedziela –  przeczytamy artykuł: „Co znaczy naśladować Jezusa dziś?” Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Teresa Front z Rudawy,   śp. +Bernarda Urbanik z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: