Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła A (02.07.2023).

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca.

W poniedziałek święto św. Tomasza, apostoła.

We wtorek poświęcenie bazyliki metropolitalnej w Krakowie.

W środę wspomnienie (dowolne) św. Elżbiety Portugalskiej. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalne święto chorych w Polsce. „Godzina Święta” o godz.17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję Dziecka Poczętego do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. W Nielepicach – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych o pierwszych piątkach miesiąca. W Brzezince Msza Św – o godz. 15.15.

 W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski

Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzali w parafii książkę „Społecznik i proboszcz w Rudawie. Ksiądz Józef Łobczowski”. Autorem biografii ostatniego proboszcza w Rudawie  okresu rozbiorowego jest ks. prof. Andrzej Zwoliński. Książka została  wydana w 110 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudawie, którą będziemy obchodzić 29 lipca br., przeddzień uroczystości odpustowej w Rudawie. Książka ukazuje dzieje tego wielkiego społecznika m.in. założyciela Kółka Rolniczego, Kasy Stefczyka , Spółki Melioracyjnej na tle historii naszej parafii. Cena książki 20 zł.

Informujemy, że uroczystość odpustową ku czci św. Anny będziemy przeżywali 30 lipca na Mszy Św. o godz. 11.00.  Na Sumie odpustowej ks. Proboszcz Andrzej Badura będzie przeżywał swój  jubileusz 35 – lecia kapłaństwa.  

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Zbigniewa Korbiela do p. Przemysława Bieńka.

Prasa katolicka: Dzisiaj w nowym numerze „Gościa niedzielnego” prze4czytamy m.in. o wymarzonych parafiach proboszczów i o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie. W tygodniku Niedziela artykuł: czy katolik – zdeklarowany zwolennik kar śmierci lub przekonany co do zasady „oko za oko” może przyjmować Komunię św.?

Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim, którzy wyjeżdżają na urlopy oraz wszystkim gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrej pogody oraz Bożego wypoczynku.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: