Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła A (09.07.2023)

Dzisiaj rozprowadzamy w naszej parafii książkę „Społecznik i proboszcz w Rudawie. Ksiądz Józef Łobczowski”. Książka ukazuje dzieje tego wielkiego społecznika m.in. założyciela Kółka Rolniczego, Kasy Stefczyka, Spółki Melioracyjnej na tle dziejów naszej parafii. Cena książki 20 zł.

W liturgii Kościoła

We wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W tym dniu mija 92 rocznica Mszy Św. Prymicyjnej bł. Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar powołania ks. Władysława na Mszy Św. o godz. 18.00. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00 a następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

W sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła. W tym dniu o godz. 8:00 w Pisarach (k/ Lamusa) zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Władysława Bukowińskiego. Do udziału w Eucharystii zapraszają mieszkańcy Pisar.

W niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu  uroczystości odpustowe ku czci NMP Szkaplerznej w Czernej.

Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej Szkaplerznej

W minioną niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 5.900 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Kochanów (1), Rudawa (1). Został zamontowany nowy garaż koło organistówki. Koszt 5200 zł.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”. Zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. księdza Jerzego Popiełuszki W tygodniku Niedziela –przeczytamy artykuł: Wołyń skrwawiony. Czy wojna wpłynie na wypracowanie pojednania między narodami?

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Nielepic od pp. Bereta do pp. Korczak

Informujemy, że w poniedziałek 24 lipca do godz. 9:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, pralki, telewizory, dekodery itp…) na Rynku w Rudawie  k/  starej remizy. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na potrzeby Kościoła na Wschodzie, dla Polskich misjonarzy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.