Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła A (16.07.2023)

Przeżywamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

Witamy dzisiaj w naszej parafii o. Roberta (Oblata), który będzie spędzał urlop w naszej parafii, pomagając w pracy duszpasterskiej. Życzymy o. Robertowi dobrego odpoczynku.

W liturgii Kościoła:

We wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 80. Rocznicy Pacyfikacji Mieszkańców Radwanowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, władze Gminy Zabierzów, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii przejście na cmentarz i modlitwa przy grobie pomordowanych.

W sobotę świętośw. Marii Magdaleny.

W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Podczas Eucharystii będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy Św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Środa – Róża św. Józefa

Piątek  – Róża św. Rity
Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Przed kościołem rozprowadzamy książkę „Społecznik i proboszcz w Rudawie. Ksiądz Józef Łobczowski”. Książka ukazuje dzieje tego wielkiego społecznika m.in. założyciela Kółka Rolniczego, Kasy Stefczyka, Spółki Melioracyjnej na tle dziejów naszej parafii. Cena książki 20 zł.

Dziękujemy za ofiarę na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1), Brzezinka (1).

Informujemy, że w niedzielę 30 lipca br. będziemy przeżywali Odpust Parafialny i  Święto Rudawy, na które zapraszają Sołtys Rudawy i Rada Sołecka wszystkich mieszkańców parafii. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem pt. „Muzyczna Rudawa”. W ramach tego święta odbędzie się zbiórka pieniędzy dla chorej Oli. Strażacy będą kwestować przy kościele oraz podczas imprezy. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń. W tym dniu Ks. Proboszcz Andrzej Badura na Sumie odpustowej będzie obchodził 35 r. święceń kapłańskich.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Ewy Rębacz do końca.

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Grzegorz Gędłek z Rudawy . Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie wieczny, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” polecamy reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego. W Tygodniku Niedziela – artykuł: „Nowy polski kardynał”. Arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś znalazł się w gronie nowych kardynałów ogłoszonych przez papieża Franciszka.  

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: