Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła A (30.07.2023)

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

Decyzją papieża Franciszka przeżywamy dzisiaj po raz kolejny Światowy Dzień Dziadka i Osób Starszych.

Dziś także pomoc wakacyjną w naszej parafii kończy o. Robert, któremu bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy już na kolejne wakacje do Rudawy. Można jeszcze wesprzeć dzieła misyjne prowadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej poprzez nabycie Kalendarza Misyjnego na przyszły rok, który o. Robert rozprowadza przed kościołem.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu możliwość uzyskania odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli (Matki Bożej Anielskiej) za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie wyznania wiary i modlitwy Ojcze nasz.

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian do  modlitwy adoracyjnej o nowe powołania kapłańskie i zakonne a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy szczególnie dzieciom komunijnym o spowiedzi!!! Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie (dowolne) poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny.  Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub opiekunek charytatywnych.

 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

Informujemy, że w dniach 7-11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Po raz drugi wyruszy nasza dekanalna grupa z Krzeszowic. Zapisy w parafii św. Jana Pawła II w Krzeszowicach. Więcej informacji na plakacie.

W minioną niedzielę podczas błogosławieństwa kierowców i  samochodów zebraliśmy 2.140 zł. Ofiara została przekazana dla MIVA Polska. Bóg zapłać.

Taca za tydzień  przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1koperta)

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Janiny Nęcka (ul. Zachodnia) do pp. Piechnik (ul. Zachodnia).

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: Czy katolikowi wolno się zgodzić na rozwód? Dla dzieci Staś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: