Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła A (06.08.2023)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Przypominamy, że taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

Łączymy się duchowo z papieżem Franciszkiem i młodzieżą przebywającą w Lizbonie na Światowych Dniach Młodzieży.

W liturgii Kościoła:

We wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Nabożeństwo  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św..

W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W sobotę wspomnienie (dowolne) św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. W tym dniu na terenie naszej parafii będzie nocować Pielgrzymka Dominikańska z Krakowa. Pielgrzymka składa się z 9 grup. Pielgrzymi będą spali w Rudawie, Nielepicach i Niegoszowicach. Osoby chętne do przyjęcia pielgrzymów na nocleg mogą zgłaszać się do przyjęcia przez stronę internetową pielgrzymka.dominikanie.pl w zakładce „Zgłoś kwaterę”, lub pod numerem 694 480 589. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W niedzielę  przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Z tej okazji zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00  a następnie modlitwa różańcowa  i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy Róże Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Prosimy o przyniesienie świec.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej.

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili naszą doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy wyrazy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, Klubom Seniora w parafii, Zespołowi Jarosze z Brzezinki, dzieciom sypiącym kwiaty, panom od baldachimu, służbie kościelnej, siostrze Katarzynie. Wszystkim mówimy staropolskie Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Renaty  Mitka (ul. Zachodnia) do p. Przemysław Szczepański (ul. Spacerowa) i ul. Krzemionki.

Pragniemy przypomnieć o zbliżającej się naszej 132. Pielgrzymce do Kalwarii, która odbędzie się od 17.08. (czwartek) do 20.08. (niedziela). Msza Św. na wyjście pielgrzymki w czwartek o godz. 6.00. Nadanie bagaży o godz. 5.30.

Organizatorzy Święta Rudawy dziękują wszystkim  za udział w tym wydarzeniu  związanym  z odpustem św. Anny Podczas tej imprezy została zebrana kwota w wysokości 6 500, 01 zł. dla małej Oli, która potrzebuje pilnej operacji.

Wszystkim solenizantom, jubilatom składamy najpiękniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa  Niedzielnego” można przeczytać o nasilających się atakach na chrześcijan w Ziemi Świętej. W tygodniku  Niedziela przeczytamy artykuł: „Prawda o współczesnych sektach”. Jest jeszcze do nabycia książka: „Społecznik i proboszcz w Rudawie. Ksiądz Józef Łobczowski.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. +Jana Kuflika z  Nielepic.  Polecamy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: