Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła A (13.08.2023)

Od wczoraj gościmy w naszej parafii pątników z Pielgrzymki Dominikańskiej z Krakowa, która wyrusza dzisiaj rano w dalszą drogę do Częstochowy. Podziękowania dla wszystkim rodzin w parafii, które otworzyły swoje domy i ugościły pielgrzymów. Bóg zapłać!

Przypominamy o kolejnym nabożeństwie fatimskim w naszej parafii, które rozpoczniemy dzisiaj Mszą Św. o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika Msza Św. z okazji święta patronalnego kaplicy w Brzezińce o godz. 9.00. Zapraszamy całą społeczność Brzezinki do wspólnej modlitwy.

We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. wg porządku niedzielnego Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy Św.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji krakowskiej. W tym dniu wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Powrót pielgrzymów w niedzielę (ok. wieczornej Mszy Św). Życzymy pielgrzymom błogosławieństwa Bożego na czas wędrowania do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zapisy na bocznym ołtarzu. pielgrzymki.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Piątek – Róża Św. Józefa

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5400 zł. Dziękujemy za ofiary (koperty) złożone na renowacje otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Rudawa (2).

Informujemy, ze siostra Renata Podoluk Służebniczka została przeniesiona na inną placówkę. Dziękujemy siostrze Renacie za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy podczas jej czteroletniego pobytu w Rudawie. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego na nowym miejscu.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od pp. Gwizdała (ul. Turystyczna) do p. Danuty Nędzki (ul. Turystyczna). 

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy podsumowanie Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł o Wniebowzięciu Maryi „Z duszą i Ciałem w Niebie”.

Jest także do nabycia książka „Społecznik i proboszcz w Rudawie. Ksiądz Józef Łobczowski.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. + Romana Ziarkowskiego z Brzezinki, śp. +Zdzisława Malika z Siedlca. . Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: