Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła A (20.08.2023)

Dzisiaj, po południu (ok.godz.20.00) przywitamy naszych pielgrzymów powracających z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy w miniony czwartek wyruszyli do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania, a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w naszych intencjach.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża.

We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W środę wspomnienie (dowolne) św. Róży z Limy, dziewicy. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 18.00)

W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła.

W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Matce Bożej.

W niedzielę będziemy przeżywać Święto Chleba w Nielepicach, które rozpocznie się Mszą Św. w kaplicy o godz. 14.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Św. Rity

Wtorek – Róża Św. Jana Pawła II

Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że nasz Parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory odbędzie się w niedzielę, 3 września br. Poświęcenie wieńców dożynkowych z sołectw naszej parafii na Mszy Św. o godz. 9.30.  Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dary ziemi.

Dziękujemy za ofiary (koperty) na remont otoczenia kościoła: Niegoszowice (1), Rudawa (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie  kościoła, i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Grażyny Mazur (ul. Krakowska) do p. Marii Węgiel (ul. Zarzecze)

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł zatytułowany „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł o kryzysie w dobro.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Helena Kurnik z Nielepic, śp. + Bogusław Bołoz z Chrzanowa, śp. + Zuzanna Puchała. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: