Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła A (27.08.2023)

W tym roku w gminie Zabierzów odbędzie się pierwsze Święto Chleba 27 sierpnia w Nielepicach. Wydarzenie będzie nawiązywało do tradycji polskiej wsi i obrzędowości oraz będzie okazją do zasmakowania w tradycyjnie przygotowanym chlebie.

Uroczystości Święta Chleba rozpoczną się Mszą Św. w kaplicy św. Józefa w Nielepicach o godz. 14:00. Po Eucharystii uczestnicy przejdą w korowodzie do Parku im. W. Pileckiego, gdzie zaplanowano pozostałą część wydarzenia. 

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu wypada pierwsza piątek, sobota, niedziela miesiąca.

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W piątek wspomnienie (dowolne) bł. Bronisławy, dziewicy a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Z tej okazji spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dzieci i młodzież szkolną rozpoczynającą nowy rok szkolny. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. Pouczenie chrzcielne po wieczornej Mszy Św.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju o godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę Parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Poświęcenie wieńców dożynkowych z sołectw naszej parafii na Mszy Św.. o godz. 9.30. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy wędrowali do Sanktuarium Maryjno- Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej za podjęty trud pielgrzymowania,  a nade wszystko, za dar modlitwy ofiarowanej w naszych  intencjach

Modlitwa Żywego Różańca:           

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Informujemy, że 31. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 17 września 2023.  Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”.

W sobotę nikogo nie było z wyznaczonych rodzin do sprzątania kościoła. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Surowiec (ul. Radosna) do pp. Pogan

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1koperta).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” na zakończenie miesiąca trzeźwości piszemy o znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzenia ludzi z uzależnień. W tygodniku Niedziela przeczytamy o nowych cudach, jakie dokonują się na Jasnej Górze. Dla dzieci nowy numer Stasia.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Wojciech Hojda z Brzezinki, śp. +Maria Puta z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: