Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła A ( 03.09.2023)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Poświęcenie wieńców dożynkowych na Mszy Św. o godz. 9.30 . Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Św. dla uproszenia błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym i katechetycznym zostanie odprawiona o godz. 11.00 i 18.00. Na Mszę Św. godz. 11.00 zapraszamy uczniów z klasy (0 – 3) Szkoły Podstawowej w Rudawie i Nielepic a na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów z klasy (4 – 8) Szkoły Podstawowej w Rudawie i Nielepic. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, dzieci, młodzież oraz rodziców. 

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się w intencji bpa Damiana Muskusa z racji jego imienin.

W czwartek wspomnienie (dowolne) św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. „Godzina Święta” z racji pierwszego czwartku miesiąca od godz. 17.00. Do modlitwy adoracyjnej w intencji nowych powołań w Kościele zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Nielepicach Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie nasion do siewu po Mszy Św.

W sobotę wspomnienie (dowolne) bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W niedzielę rozpoczyna się  XIII Tydzień Wychowania w Kościele. W Markowej legat papieski dokona beatyfikacji rodziny Umów, tragicznie zamordowanych przez Niemców, za ukrywane Żydów.

W czwartek na wieczornej Mszy Św. rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów, Oazę Dzieci Bożych, Scholę, Domowy Kościół. Szczególnie mile widziane nowe dzieci do udziału w spotkaniach modlitewnych oazy i scholii naszej parafii.

Przypominamy, że 31. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 17 września 2023. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Zapisy na pielgrzymkę tylko do soboty ze względu na rezerwację autokaru. Koszt 50 zł.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od Teresy Janik (ul. Sportowa) po obu stronach do p. Elżbiety Pietruszka.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokoić w duszpasterstwie i na lekcjach religii.

 W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Zbrodnie bez kary”. Polska poniosła w czasie II wojny światowej największe straty biologiczne w porównaniu z innymi państwami i narodami, czy Niemcy kiedykolwiek zapłacą nam za te zbrodnie? Dla dzieci: Staś.

Od następnej niedzieli będzie można kupić w naszej parafii książkę ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego:„Aby Cię, Jezu, więcej znali… Misjonarz z Radwanowic, ks. Janusz Zwoliński.” Serdecznie polecamy tę książkę, napisaną niezwykle przystępnie oraz interesująco. Warto poznać sylwetkę ks. Janusza, pochodzącego z Radwanowic i jego bardzo ciekawe przeżycia i osiągnięcia w pracy misyjnej. Księdzu Profesorowi Andrzejowi Zwolińskiemu dziękujemy, że właśnie w taki sposób utrwalił nietuzinkową ostać ks. Janusza. Dochód ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na wsparcie misji.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: