Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła A (10.09.2023)

„Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” — to hasło XIII Tygodnia Wychowania, który w Kościele katolickim potrwa od 10 do 16 września. Inicjatywa ta została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także forma zwrócenia uwagi na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem formacji.

Dzisiaj w Markowej odbywają się uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów, tragicznie zamordowanej  przez Niemców w czasie II wojnie światowej, za ukrywanie Żydów. Uroczystej Eucharystii przewodniczy legat papieski

W tym tygodniu:

W wtorek wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi

W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00. Po Mszy Św. modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie świec.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Roberta z okazji zbliżających się Jego imienin. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W niedzielę rodziny naszej Archidiecezji Krakowskiej zgromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej na 31. Pielgrzymce Rodzin. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt wyjazdu 50 zł. Są wolne miejsca.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 8 Szkoły Podstawowej, która w tym roku katechetycznym  ma przyjąć sakrament bierzmowania.

Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6.100 zł. Dziękujemy za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Krzeszowice (1), Rudawa (1).

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Lucyny Chochół (ul. Krakowska) do pp. Brachowskich

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gość Niedzielny” w objętości 100 stron na jubileusz stulecia oraz specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł: „czy religia jest sprawą prywatną?”

Zapraszamy do nabycia książki Ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego: „Aby Cię, Jezu, więcej znali… Misjonarz z Radwanowic, która została napisana o ks. Januszu Zwolińskim. Cena 30 zł.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Alicja Spytkowska z Niegoszowic, śp. +Stanisław Leńczowski z Rudawy. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: