Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła A (17.09.2023)

Dzisiaj rodziny Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin.

Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 8 Szkoły Podstawowej, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania.

W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej do skrzyni przy bocznym ołtarzu.

W czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. W tym dniu zapraszamy uczniów z klasy 6,7,8 Szkoły Podstawowej na wieczorną Mszę Św., którą rozpoczną liturgiczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie obowiązkowe.

W piątek wspomnienie (dowolne) bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

W sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Św. o godz. 11.00.

W sobotę (30 września br.) odbędzie się 14. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce a szczególnie Zelatorów i Róże Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

Wtorek – Róża św. Józefa

Czwartek – Róża św. Rity

Piątek – Róża Św. Jana Pawła II

W najbliższy czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Prosimy wszystkich członków Rady o obecność.

Dziękujemy za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (2)

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Elżbiety Nęcka (ul. Krakowska prawa strona) do   pp. Marona.

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (między innymi o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji). W tygodniku Niedziela o specyfice tegorocznego pielgrzymowania w artykule „Jacy są pielgrzymi”. Do nabycia dodatkowa gazeta Magazyn w cenie 15 zł. a dla dzieci Staś . Cena 10 zł.

Do nabycia także książka Ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego: „Aby Cię, Jezu, więcej znali… Misjonarz z Radwanowic. Cena 30 zł.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Józef Zawadzki z Pisar.  Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.