Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła A (24.09.2023)

Przypominamy, że dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu wypada pierwsza niedziela miesiąca.

We wtorek wspomnienie (dowolne) świętych męczenników Kosmy i Damiana. Katecheza przy parafii dla młodzieży klasy siódmej Szkoły Podstawowej. Przypominamy rodzicom, że jest to obowiązkowa katecheza przy parafii w ramach przygotowania do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

W środę rocznica śmierci sługi Bożego Piotra Skargi (+1612). Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej).

W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika. Rocznica święceń biskupich bpa Damiana Muskusa.  W piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Rocznica wyniesienia do godności arcybiskupa kard. Stanisława Dziwisza.

W sobotę  wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu zapraszamy do udziału w XIV Pielgrzymce Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy zarówno członków Żywego Różańca, jak i sympatyków do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii. Wyjazd do Łagiewnik o godz. 9.00.

W niedzielę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej. Tradycyjnie o udekorowanie ołtarzy i posprzątanie kościoła zapraszamy rodziców dzieci klasy 3 Szkoły Podstawowej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek — Róża Zwiastowania NMP

Wtorek— Róża Matki Nieustającej Pomocy

Informujemy, że od przyszłej niedzieli w parafii św. Marcina w Krzeszowicach rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński o godz.16.00.

Pierwsze nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.00.       

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na remont dzwonów. Dziękujemy za koperty na renowację otoczenia kościoła: Niegoszowice (1), Nielepice (1)..

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę do sprzątania naszej świątyni zapraszamy rodziców dzieci przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę (1 października br.) będziemy przeżywać III Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież, z którym związana będzie organizowana w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórka ofiar na cele duszpasterstwa młodzieży. Fundusze pozyskane w ten sposób będą przekazane na inicjatywy związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł „Misja specjalna ojca Pio, który wciąż potrafi zaskakiwać cudami. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Weronikę Brochowską. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: