Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła A (01.10.2023)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otrzymają różańce.

Przed kościołem ministranci kwestują na fundusz duszpasterski dla młodzieży w naszej parafii i diecezji.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. 

Nabożeństwo różańcowe w tygodniu (i niedzielę) o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

We wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy 6. Szkoły Podstawowej. Przypominamy rodzicom i zainteresowanej młodzieży, że katecheza przy parafii ( dla klasy 6, 7, 8) jest obowiązkowa i niezbędna do zaliczenia kolejnego etapu w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego do modlitwy w intencji nowych powołań w Kościele. Przypominamy o możliwości z skorzystania ze spowiedzi kandydatów do bierzmowania (kl. 8 Szkoła Podstawowa). Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie (dowolne) św. Brunona, prezbitera. Spowiedź od godz. 17.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. W tym dniu przypadają urodziny bpa Roberta Chrząszcza.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych.

Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie Róże Żywego Różańca z racji święta patronalnego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Wtorek –Róża NMP Królowej Polski

Niedziela – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

W niedzielę spotkanie Rady Parafialnej na plebanii o godz. 15.00. Prosimy wszystkich członków Rady o bezwzględną obecność na spotkaniu, ze względu na ważność spraw omawianych.

Informujemy, że nie zmieniamy godziny odprawiania wieczornej Mszy Św. (godz. 18.00!!!).

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Elżbiety Ziarkowskiej (ul. Kościelna) do p. Haliny Śliwińskiej oraz wszystkich, którzy jeszcze nie byli do sprzątania.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy m. in. o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych, oraz o tym, że parafia ma przyszłość. W tygodniku Niedziela wywiad z kard. Rysiem o roli młodych w Kościele i niektórych stereotypach z nauczania papieża Franciszka.

Także do nabycia dodatkowy numer Extra Gość poświęcony Matce Bożej. Cena 14 zł. Dla dzieci Mały Gość 

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Zdzisława Wąchol z Rudawy. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: