Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła A (08.10.2023)

Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu Rady Parafialnej na plebanii o godz. 15.00. Prosimy o bezwzględną obecność.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

We wtorek wspomnienie (dowolne) bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. Katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. 7. Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. Katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. 8. Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

W czwartek wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.

W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu zostanie odprawione w naszym kościele ostatnie nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła. (nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 nie będzie). Zapraszamy parafian do licznego udziału w tej pięknej modlitwie o pokój na świecie. Prosimy o przyniesienie świec.

W sobotę wspomnienie (dowolne) św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada święto  Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

W niedzielę będziemy przeżywali XXIII Dzień Papieski, który będzie obchodzony w tym roku pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Jego organizatorem jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem ministranci będą kwestować, zbierając pieniądze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Piątek  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych.

W wypominkach rocznych modlimy się cały rok za zmarłych. Te wypominki przyjmujemy tylko w kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych. Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Będziemy je czytać przez miesiąc listopad przed wieczorną Mszą Św.

Na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego składamy ofiarę podobną do jednej intencji mszalnej. Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych.

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.600 zł. Ministranci zebrali na Fundusz młodzieżowy 654 zł. Dziękujemy za ofiary w kopertach na renowacje otoczenia kościoła: Pisary (1). Bóg zapłać.

Informujemy, że od czwartku będzie dostępna nowa księga z intencjami mszalnymi na rok 2024.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Kochanowa od pp. Czepiec (ul. Lubomirskich)

Ważny komunikat! Urząd Gminy w Zabierzowie informuje, że w dniu 15 października 2023 roku, w dniu wyborów, będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez Urząd Gminy dla osób niepełnosprawnych a także starszych, mających trudności z poruszaniem się. Urzędnicy gminy będą pełnili dyżur i przyjmowali zgłoszenia pod numerem telefonu 12 283 07 12. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności. Extra Gość (cena 14 zł).W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł pt. Po pierwsze wiarygodność. Jak odsiać kłamstwa wyborcze od prawy?  Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Zofia Wąchal z Pisar. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Nasza parafialna scholka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – dziewczynki i chłopców ze szkół podstawowych do dołączenia w swoje szeregi! Spotkania odbywają się w soboty, o godzinie 9:00 w salce na plebanii. Dlaczego warto dołączyć? Poznasz nowych przyjaciół, zdobędziesz wiedzę i rozwiniesz swoje umiejętności a ponadto będziesz uczestniczyć w nabożeństwach, śpiewem wychwalając Pana.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: