Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła A / XXIII Dzień Papieski / (15.10.2023)

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XXIII  Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem kwesta do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

W tym tygodniu:

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu wypada 45 r. wyboru Karola Wojtyły na papieża. Podziękujmy w tym dniu na modlitwie różańcowej za wielki dar św. Jana Pawła II.

We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy 6. Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym.

W środę święto św. Łukasza, ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. Modlimy się w intencji Służby Zdrowia.

W czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.

W piątek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

W niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa małopolskiego. Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Taca w tym dniu przeznaczona na dzieła misyjne.

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory. Wybieramy posłów i senatorów do polskiego Parlamentu. Jak zaznaczyli biskupi w czytanym liście udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia każdego katolika. Jest to bowiem dowód podstawowego zaangażowania się „na rzecz dobra wspólnego, czyli dobra wszystkich i każdego”

Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Janusza Zwolińskiego (rodaka zza miedzy) który głosi słowo Boże i rozprowadza książkę „Aby Cię, Jezu, więcej znali. Misjonarz z Radwanowic”, która jest zapisaną historią jego osobistego życia misyjnego. Zachęcamy do zakupu książki. Cena 30 zł.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża św. Józefa

Sobota  – Róża św. Rity

Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Przypominamy, że uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych rozpoczniemy w wigilię tejże uroczystości (tj. 31 października) Mszą Św. o godz. 18.00. Msza Św. na cmentarzu 1 listopada w intencji zmarłych parafian zostanie odprawiona o godz. 14.00.

Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Przypominamy, że na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii. W tych wypominkach polecamy zmarłych bliskich naszemu sercu (rodzice, rodzeństwo). Ofiara na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego składamy podobną do jednej intencji mszalnej. Na wypominki listopadowe ofiara dobrowolna.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Kochanowa od pp. Wożniak

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł „O niespełnionym marzeniu św. Jana Pawła II” Dla dzieci – Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: