Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła A / Uroczystość Św. Jana Pawła II/

(22.10.2023)

Każdego roku w trzecią niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny oraz następujący po nim Tydzień Misyjny. Tegoroczny 97. Tydzień Misyjny będzie przebiegał pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Niedziela Misyjna to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

W środę nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeszcze raz przypominamy o składaniu próśb i podziękowań na nabożeństwo do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

W czwartek wspomnienie (dowolne) bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

W sobotę święto apostołów Szymona i Judy.

W niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Uroczyste Te Deum po Mszy Św. o godz.  9.30. Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Służby Liturgicznej w naszej parafii. Zapraszamy chętnych wraz  z rodzicami.

Wójt Gminy Zabierzów informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego sołectw Karniowice, Niegoszowice i Młynka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do końca 29 grudnia 2023 r. Więcej informacji na tablicach informacyjnych Urzędu Gminy Zabierzów.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Św. Jana Pawła II

Środa – Róża Zwiastowania NMP

Piątek — Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba. Na wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii.

Tradycyjnie uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych rozpoczniemy w wigilię tejże uroczystości tj. 31 października Mszą Św. o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie o. Jacek , karmelita. 

Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii.

Przypominamy o posprzątaniu grobów. Śmieci segregujemy i wrzucamy do kontenera. Nie zostawiajmy śmieci obok grobów lub u sąsiada.

W minioną niedzielę podczas 23. Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek przy kościele 2340 zł. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Kochanowa od pp. Nieć (ul. Lubomirskich i przyległe).

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” rozpoczynamy cykl analizujący wizję Kościoła w każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii św. Marka. W tygodniku Niedziela – ciekawy artykuł „Kiedy rozgrzesza większy grzesznik”. Dla dzieci: Nowy numer Stasia i Małego Gościa.

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu  życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: