Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła A /Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego/ (29.10.2023)

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za nasz kościół parafialny i wszystkie łaski, jakich doświadczamy w tej świątyni. W modlitwie pamiętamy szczególnie o budowniczych naszego kościoła oraz o tych, którzy teraz otaczają go swoją troską. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.
Taca dzisiejsza przeznaczona na budowę nowych świątyń w diecezji.

W tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W poniedziałek możliwość skorzystania ze spowiedzi przed odpustem od godz. 17.00.

We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 Do prowadzenia modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca. Wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie naszej uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych, której przewodniczył będzie o. Jacek, karmelita z Czernej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, Poczty Sztandarowe, strażaków z OSP, młodzież do niesienia feretronów, panów z Brzezinki („krakowiaków”) do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. wg. porządku niedzielnego (wieczornej Mszy Św. nie będzie). Nieszpory o godz. 13.30. Msza Św. za zmarłych parafian na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy Św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00 (Nielepice – godz. 15.15). Procesja wokół kościoła połączona z wypominkami o godz. 17.30.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. W Brzezince Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa Żywego Różańca

Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Piątek – Róża Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Wypominki listopadowe czytamy przed wieczorną Mszą Św.       

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. We wtorek do sprzątania kościoła przed odpustem zapraszamy kolejne rodziny z Kochanowa od pp. Głowackich do pp. Pasek, zaś w sobotę  zapraszamy rodziny z Niegoszowic od p. Ewy Piwowońskiej (w stronę Niegoszowic).

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też dowiedzieć się, co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać. W tygodniku Niedziela przeczytamy o lęku przed odchodzeniem, śmiercią. Dla dzieci: Mały Gość i Staś. .

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Marek Cichoń z Rudawy, śp. Jerzy Jeż z Wiechlic, śp. + Henryk Kusal z Niegoszowic. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim parafianom z okazji przeżywanego odpustu życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: