Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła A (05.11.2023)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu:

Wypominki listopadowe codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.). Katecheza przy parafii dla młodzieży klasy ósmej Szkoły Podstawowej. Przypominamy rodzicom, że jest to obowiązkowa katecheza przy parafii w ramach przygotowania do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

W czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu Sołtys Rudawy i Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Rudawie zapraszają na koncert „Powołani do wolności” z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w Rudawskim Centrum Kultury, Rynek 4 o godz. 17.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń

W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa a zarazem Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian, Poczty Sztandarowe, Druhny, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z parafii, radnych, sołtysów.

Prosimy o wywieszenie flag narodowych. W tym dniu wypada rocznica nominacji biskupiej bpa Roberta Chrząszcza.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii. Dziękujemy Pocztom Sztandarowym, strażakom z OSP z Rudawy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrom Służebniczkom (szczególnie siostrze Katarzynie) scholi dziecięcej, „krakowiakom” z Brzezinki od baldachimu, jak i wszystkim uczestnikom tejże uroczystości. Niech nagrodą będzie Boże błogosławieństwo i opieka Świętych Patronów. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Tadeusza Seremaka.

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” polecamy artykuł o parafiach polskich i zagranicznych, które zasłynęły największa liczbą powołań kapłańskich i zakonnych.  W Tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł o wieczności zatytułowany „Jaka będzie wieczność?”. Dal dzieci –Staś i Mały Gość,

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: