Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła A (12.11.2023)

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony w każdą drugą niedzielę listopada to dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie.    W tym roku chcemy objąć modlitwą i wsparciem chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „To jest zawsze nasz dom”. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Bliskim Wschodzie.  

W tym tygodniu:

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. polecamy naszych zmarłych w wypominkach listopadowych.

W poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz. 18.00).

W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. W tym dniu po raz siódmy będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich.

W dniach 17-19 listopada na Małym Rynku w Krakowie stanie Namiot Spotkań, a w nim i w innych niedalekich lokalizacjach odbędzie się wiele wyjątkowych wydarzeń. W planie są przewidziane porady prawne, psychologiczne, pomoc socjalna, aktywizacja zawodowa, pomoc medyczna, posiłki, warsztaty: rękodzielnicze, fotograficzne, muzyczne, gry planszowe, zawody sportowe, dyżury spowiednicze, nauki rekolekcyjne ks. Mirosława Toszy, koncerty , ale przede wszystkim spotkania i rozmowy w namiocie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W niedzielę będziemy przeżywali VII Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary na rzecz ubogich rodzin w naszej diecezji.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Niedziela – Róża św. Józefa

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.800 zł. Dziękujemy ofiary (koperty) złożone na renowację otoczenia kościoła: Niegoszowice (1), Krzeszowice (1).

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od  p. Beaty Korba.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: ”Rozwodnicy w Kościele”. Co mogą, a czego nie mogą czynić we wspólnocie wierzących?

Dla dzieci: Mały Gość.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Józef Więcław z Nawojowej Góry, śp. +Aniela Kędzierska z Pisar. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: