Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła A (19.11.2023)

Dzisiaj w naszej Archidiecezji obchodzimy 7. Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem ministranci kwestują do puszek na rzecz ubogich rodzin naszej archidiecezji. Uzyskane środki pieniężne zostaną przekazane do Caritas. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu:

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. polecamy naszych zmarłych w wypominkach listopadowych.

Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej miłości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św. (godz. 18.00)

W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

W sobotę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia świata Sercu Pana Jezusa.

Przyjęcie nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza na Mszy Św. o godz. 11.00.

Wtorek – Róża św. Rity

Środa – Róża Św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

W minioną niedzielę podczas 15. Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy przed kościołem 1.530 zł dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od  pp. Machlowskich.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” z okazji 7.I Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Czy Bóg mówi przez sen? Czy sen pozostaje jedynie metaforą śmierci, czy może być też jedną z metod kontaktu z Bogiem?.

Dla dzieci: nowy Mały Gość( Roraty 2023 – Bajka o tym, jak św. Franciszek zbudował stajenkę w Greccio).

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.