34 niedziela zwykła A

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2023)

Dziś, z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 9.30 i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa.

Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mając przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

Na Mszy Św. o godz. 11.00 przyjęcie nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

W tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota miesiąca.

Codziennie wypominki listopadowe przed wieczorną Mszą Św.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek święto św. Andrzeja, apostoła.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. Pouczenie chrzcielne po wieczornej Mszy Św.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub opiekunek charytatywnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Kościele nowy okres liturgiczny Adwent. Roraty dla dzieci będą wieczorem na Mszy Św. o godz. 18.00.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W minioną niedzielę podczas VII Światowego Dnia Ubogiego zebraliśmy do puszek przed kościołem 2.223 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Agnieszki Tarkowskiej.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o tym, co łączy, a co różni Kościół katolicki i prawosławny. Oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.

Dołączony kalendarz na 2024 rok.

W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł „Osoby trans w Kościele?”. Dykasteria Nauki Wiary wypowiedziała się pozytywnie na temat możliwości udzielania chrztu osobom transseksualnym. Więcej w artykule. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa i Stasia.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stanisław Cholewiak z Rudawy. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.