Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu B (03.12.2023)

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele, który będzie przebiegał pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. 

Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.

„Roraty” codziennie dla dorosłych o godz. 6.30 a dla dzieci o godz. 18.00. Postarajmy się umożliwić naszym dzieciom uczestniczyć w tym pięknym nabożeństwie „Rorat” będących przygotowaniem na przyjście Pana Jezusa w czasie świąt Bożego Narodzenia.

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) św. Barbary dziewicy, męczennicy.

W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. „Godzina Święta” od godz. 17.30

Do modlitwy adoracyjnej w intencji nowych powołań w Kościele zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy parafian na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12 do 13 w ramach akcji „Godzina łaski”. W tym dniu dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otrzymają medaliki na Mszy Św. o godz. 18.00.

W sobotę (9 grudnia br.) po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy parafian na uroczysty Akatyst ku czci Bogurodzicy, który zostanie on wykonany przez parafialną grupę muzyczną dorosłych.

Akatyst ku czci Bogarodzicy to hymn ku czci Matki Bożej, powstały prawdopodobnie w V lub VI wieku. Według tradycji pochodzi z Konstantynopola. Akatyst w sposób poetycki komentuje Ewangelię i sławi przymioty Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją jest wykonywany w pozycji stojącej.

W drugą niedzielę adwentu będziemy przeżywali XXIV Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji ministranci będą kwestować przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Piątek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Justyny Niewitała (ul. Zakątek, ul. Lipowa,

ul. Widokowa).

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” rozpoczynamy cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek. Podążając za słowami „Odbuduj mój Kościół”, spróbujemy namówić Czytelników, by w swoich sercach zbudowali „stajenkę gotową przyjąć nadchodzącego Jezusa.

Do nabycia także nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła” Temat numeru: Jezus. Skąd wiemy. Że istniał naprawdę? Cena 12 zł.

W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł: „Niebo nie dla wszystkich „dobrych”. Co mamy czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Dla dzieci; Staś.

W zakrystii do nabycia świeca wigilijna Caritas. Złożona ofiara zostanie przeznaczona na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Cena: 15 zł

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.                                     

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 6.45 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Nabywając opłatek pobłogosławiony w kościele podkreślamy naszą jedność z parafią.

Kupując go w sklepie czy w galerii handlowej zatracamy sens jedności ze wspólnotą parafialną. Przypominamy, że ofiara z opłatków jest przeznaczona na wynagrodzenie pana Piotra w naszej parafii. 

Pan Piotr opłatki rozpocznie rozprowadzać od rodzin w Kochanowie. Można je także nabyć opłatki w zakrystii.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: