Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu B (10.12.2023)

Druga niedziela Adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie, który wspieramy naszą modlitwą i ofiarą do puszek dla naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego.
Zebrane ofiary do puszek przed kościołem zostaną przekazane na pomoc naszym rodakom na wschodzie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.

W liturgii Kościoła:

Przypominamy, że „Roraty” w tygodniu odprawiamy rano o godz. 6.30 a wieczorem o godz. 18.00. Wieczorem zapraszamy dzieci z lampionami na Mszę Św.

W wtorek wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu kolejna katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy ósmej Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się wieczorną Mszą Św.

W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek odwiedzimy naszych chorych przed świętami z posługą sakramentalną według kolejności: Nielepice i Młynka od godz. 14.30, Brzezinka i Pisar od. godz. 14.30. Prosimy o zgłoszenie chorych, jak i osoby, które od dłuższego czasu nie przystąpiły do sakramentów świętych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

W sobotę odwiedziny chorych w Niegoszowicach i Msza Św. dla chorych o godz. 11.00.

W niedzielę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus. W czasie tego nabożeństwa (na Mszy Św. o godz. 18.00 ) wypraszamy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota — Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian i gości na „IX. Spotkanie pod Choinką” na Rynku w Rudawie. Spotkanie przy choince rozpocznie się o godz. 15.30. Podczas tegorocznego wydarzenia będziemy zbierać pieniądze dla małej Oli, która potrzebuje pilnej i kosztownej operacji przywrócenia słuchu. Będziemy kwestować również po każdej Mszy Św. Finał zbiórki odbędzie się podczas koncertu. Organizatorzy zapraszają na degustacje potraw wigilijnych a także na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nie zabraknie dobrej, świątecznej muzyki. Więcej informacji na plakatach.

Informujemy, że Msza Św. dziękczynna w intencji Jubilatów przeżywających w tym roku Złoty lub Srebrny Jubileusz Małżeństwa zostanie odprawiona 31 grudnia o godz. 9.30 (święto Świętej Rodziny). Prosimy Czcigodnych Jubilatów o potwierdzenie uczestnictwa w tej uroczystości. A może warto zrobić taki prezent dla swoich bliskich osób zamawiając taką intencję mszalną?

W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5.100 zł.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Krystyny Wożniak (ul. Ogrodowa)

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”  polecamy rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie. Do nabycia także nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła” Temat numeru: Jezus. Skąd wiemy. Że istniał naprawdę? Cena 12 zł.

W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł o modlitwie, która od 70 lat łączy Polaków przed Cudownym Obrazem lub przed odbiornikami RTV. Dla dzieci: Staś.

W zakrystii do nabycia opłatki i świeca Caritas na stół wigilijny.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Marcin Goliński z Rudawy, śp. +Krystyna Pasek z Kochanowa. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: