Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu B (17.12.2023)

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych.

W tym tygodniu;

Przed nami ostatni tydzień adwentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele odprawiamy o godz. 6.30 i dla dzieci o godz. 18.00..

Od dzisiaj nowenna do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc we Mszy Św. roratniej dla dzieci o godz. 18.00 połączonej z nowenną, wyprośmy dla siebie, czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

We wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży klasy VI Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

W czwartek dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Będziemy spowiadać: od godz. 7.30 – 10.00 (przerwa 8.30 – 9.00) i popołudniu od godz. 15.00 – 18.00 (przerwa 16.30 – 17.00).

Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na późniejszy termin. Tak ułóżmy sobie zajęcia, abyśmy wszyscy mogli z niej skorzystać. Będą spowiadać księża z poza parafii.

W sobotę ostatnie Roraty o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w czwartą niedzielę adwentu. Msze Św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem wieczorem Mszy Św., której nie będzie. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką (w kaplicach o godz.22). Jutrznia przed Pasterką o 23.30. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Wtorek – Róża Św. Józefa

Czwartek – Róża Św. Rity

Piątek – Róża Św. Jana Pawła II

W minioną niedzielę podczas kwesty dla naszych rodaków zamieszkających za wschodnia granicą zebraliśmy 1.920 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania naszego kościoła (świąteczne) zapraszamy kolejne rodziny z rodziny z Niegoszowic z ul. Jana Kowalika i ul. Słonecznej.

Zapraszamy dzisiaj całą społeczność parafii na „IX. Spotkanie pod Choinką” na Rynku w Rudawie. Spotkanie przy choince rozpocznie się o godz. 15.30. Przypominamy, że podczas tegorocznego wydarzenia będziemy zbierać pieniądze dla małej Oli, która potrzebuje pilnej i kosztownej operacji przywrócenia słuchu. Organizatorzy zapraszają na degustacje potraw wigilijnych a także na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Prosimy czcigodnych jubilatów świętujących  w tym roku Złoty lub Srebrny Jubileusz Małżeństwa o zgłoszenie swojego uczestnictwa w Mszy Św., która zostanie odprawiona 31 grudnia (święto Świętej Rodziny) o godz. 9.30. .

Informujemy, że na stronie internetowej parafii i gablocie przy kościele został podany plan kolędy na okres świąteczny (od 27.12. 23 – do 05.01.24).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy bardzo przydatny dodatek specjalny zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego”. Znajdują się w nim krótkie modlitwy, które pomogą lepiej przygotować się na święta.

W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł „Biblijny ideał kobiety”. Ponadto „Niedziela” poleca „Niedziela. Magazyn” . W najnowszym numerze: kiedy urodził się Jezus? Cena 15 zł.

Dla dzieci: nowy numer Małego Gościa i Stasia.

W zakrystii do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Józefa Kucharskiego z Rudawy. Polecajmy go dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Wizyty duszpasterskiej w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie

2023/24

Drodzy Parafianie!

Tegoroczna wizyta duszpasterska rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia.

Po okresie pandemii pragniemy na nowo spotkać się z Wami na wspólnej modlitwie i rozmowie.

Według Prawa kanonicznego, wizytę duszpasterską w domach parafian powinien odbywać proboszcz. W niektórych przypadkach wiernych odwiedzają wyznaczeni wikariusze parafialni lub diakoni. Księdzu mogą towarzyszyć ministranci, zakrystian lub organista. Kolęda zaczyna się najczęściej od 27 grudnia a wizyty duszpasterskie trwają aż do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego. Nie jest to jednak termin nakazany przez żadne prawo.

Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności. Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej.

Plan kolędy

Środa (27.12.2023)

1. Nielepice /od szkoły (ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. Ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma,  ul. Źródlana) godz .9.00

2. Brzezinka / od państwa Kocjan / (ul. Krakowska, ul. Zachodnia, ul. Widokowa) godz. 9.00