Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu B (24.12.2023)

Dzisiaj wieczorem – wg. tradycji, zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżycia tego wieczoru i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii (np. Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką (w kaplicach o godz.22.00). Jutrznia przed Pasterką o 23.30. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Przypominam, że dzisiaj wieczorna Msza Św. odwołana.

W tym tygodniu:

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. wg porządku niedzielnego (dodatkowo o godz. 12.15). Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.

We wtorek Święto Świętego. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Msze Św. jak w niedzielę (dodatkowo o godz. 12.15). Taca na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Błogosławieństwo wina. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. według porządku niedzielnego(godz. 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00). Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą „Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie”. Odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Prosimy o zapisy Jubilatów w zakrystii.

Wieczorem na zakończenie roku nieszpory o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym. 

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania naszego kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic z ul. Spacerowa, ul. Kwiatowa i Sowiarka.

Prasa katolicka (Prasa Świąteczna): Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dołączony jest audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”. Cena 15 zł. W tygodniku Niedziela kalendarz ścienny na rok 2024 r. Cena 12 zł. Dla dzieci: Mały  Gość i Staś.

W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny.

Dziękujemy wszystkim za udział w IX Spotkaniu pod Choinką A szczególnie dziękujemy za wsparcie finansowe, jakiego udzieliliście podczas tego wydarzenia małej Oli. Zebraliśmy kwotę 15.308 zł (w tym 200 koron norweskich i 1 funt). Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Maria Mazur z Niegoszowic, śp. +Robert Całek z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Apel Policji!!! Policja apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które namawiają nas do przekazania pieniędzy. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

Wizyty duszpasterskiej w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie 2023/24

Tegoroczna wizyta duszpasterska rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności. Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej.

Plan kolędy:

Środa (27.12.2023)

1. Nielepice /od szkoły (ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. Ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma,  ul. Źródlana) godz. 9.00

2. Brzezinka / od państwa Kocjan / (ul. Krakowska, ul. Zachodnia, ul. Widokowa) godz. 9.00

Czwartek (28.12.2023)

1. Nielepice / Kmiecie (ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna) godz. 9.00

3. Pisary – /od pp. Hrabia do pp. Buniak / (ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kamienna, ul. Krótka, ul. Spokojna, ul. Zakątek, ul. Akacjowa) godz. 9:00

Piątek (29.12.20223)

1. Nielepice / Perdzina (ul. Kwiatowa, ul. Kalinowa, ul. Kasztelańska, ul. Długa, ul. Ogrodowa, ul. Cicha) godz. 9:00

2 Brzezinka / od kaplicy/od pp. Gościej do p. Śliwińskiej (ul. Kościelna, ul. Krzemionki, ul. Spacerowa, ul. Turystyczna, ul. Krakowska) godz. 9.00

Sobota (30.12.2023)

1. Nielepice – doły i środek wsi (ul. Ruczaj, ul. Dębowa, ul. Nad Wąwozem, ul. Leśna, ul. Długa, ul. Św. Jana Pawła II) godz. 9:00

2. Brzezinka / od Więckowic ( ul. Akacjowa, ul. Zarzecze, ul. Radosna) godz.9.00

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: