Uroczystość Zesłania Ducha Świętego A /28.05.2023/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny. Na Mszy Św. o godz. 9.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kocioła. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 18.00. (Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00).

W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych z procesją o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

W czwartek  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz kapłanów pochodzących z naszej parafii. „Godzina Święta” od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie do modlitwy adoracyjnej w intencji nowych powołań w Kościele Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka w naszej parafii. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych o pierwszych piątkach miesiąca. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – Róża NMP Królowej Polski

W sobotę o godz. 7.00 wyjazd pielgrzymów do Częstochowy. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapisy w zakrystii.

Informujemy, że procesja Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym pójdzie tą samą trasą. Za tydzień więcej informacji o przygotowaniu Ołtarzy Bożego Ciała i udekorowaniu domów, posesji. 

Dziękujemy rodzicom dzieci w klasy czwartej Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Trwa remont budynku gospodarczego „Caritas”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na renowacje otoczenia kościoła.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związane z bł. kard. Wyszyńskim. W tygodniku Niedziela – artykuł: „Bóg dał nam giganta” o wielkim rodaku św. Janie Pawle II. Od dzisiaj rozprowadzamy nowy kwartalnik Niedziela Magazyn który porusza tematykę historyczną a szczególnie z zakresu Kościoła w naszej ojczyźnie. Dla dzieci – Mały Gość

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: