Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela wielkanocna A

(Wniebowstąpienie Pańskie) (21.05.2021)

Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pana Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie.

Na Mszy św. o godz.  11.00  dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci komunijne w Białym Tygodniu zapraszamy na nabożeństwo majowe a następnie na Mszę Św. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

W poniedziałek wspomnienie (dowolne) św. Rity z Cascii. Rozpoczęcie modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek próba dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej o godz. 16.30.

W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu wypada rocznica święceń kapłańskich abpa Marka Jędraszewskiego (1973). Otoczmy go naszą modlitwą.

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Spowiedź dla dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na nabożeństwach majowych.

W sobotę wigilia Zesłania Ducha Świętego. Święcenia prezbiteratu w katedrze na Wawelu o godz. 10.00.  W niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W czasie Mszy Św. o godz. 9.30 będziemy przeżywali Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej.  

Modlitwa Różańcowa:

Niedziela – Róża Św. Rity

Poniedziałek – Róża Św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W przyszłą niedziele o godz. 15.00 na Rynku w Rudawie odbędzie się Rudawski Dzień Dziecka, na który zaprasza Sołtys Rudawy z organizatorami. Szczegóły na plakatach.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza.

Przypominamy o Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 3czerwca br. Prosimy o zapisywanie się w celu dokonania rezerwacji autokaru. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzicom dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” warto przeczytać o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów.  W tygodniku Niedziela – przeczytamy artykuł o spowiedzi dzieci: „Nie taka spowiedź straszna”. Dla dzieci: nowynumer Stasia i Małego Gościa.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. +Małgorzata Ziąbka z Niegoszowic. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.           

Siódma niedziela Wielkanocna A (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: