Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna A (14.05.2023)

Dzisiaj o godz. 9.00 wyruszy z katedry na Wawelu na Skałę tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. z udziałem Episkopatu Polski. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczyć i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej.

Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.00.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W tym tygodniu:

Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła (śpiew litanii do Wszystkich Świętych) połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 . Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy czwartej Szkoły Podstawowej po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie (dowolne) św. Stanisława Papczyńskiego.

W sobotę spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców, krewnych od godz. 9.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi podczas nabożeństw majowych.

W przyszłą niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Wniebowziętej

Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Piątek – Róża Św. Józefa

Informujemy, że 3 czerwca br. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie ona przebiegała w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy członków Żywego Różańca, jak i parafian do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii.

W miniona niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6200 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na renowacje otoczenia kościoła: Brzezinka (1koperta), Rudawa(1koperta). Bóg zapłać ofiarodawcom.

W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży powierzamy rodzicom dzieci komunijnych.  

Prasa katolicka (przy wejściu do kościoła):Dzisiaj w „Gościu niedzielny” między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata, i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.  W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł: „Chrzest nie dla Każdego”.Czy para jednopłciowa chcąc w dobrej wierze ochrzcić dziecko może o to poprosić? Co na to Kościół? Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim Parafianom i Solenizantom życzymy obfitego Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Janusz Piwowoński. Polecamy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: