Ogłoszenia duszpasterskie – piata niedziela wielkanocna A (07.05.2023)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Chrzty dzieci o godz. 12.15. Nabożeństwo majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o  godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W tym tygodniu:

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.  Zapraszamy rodziny, młodzież, dzieci do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. Zachęcamy także do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach lub domach.

W poniedziałek  uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Dzień imienin kard. Stanisława Dziwisza.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu zapraszamy na wieczorną Mszę Św. wszystkich uczestników spotkań ze św. Janem Pawłem w Rzymie.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i rozpoczęcie kolejnego nabożeństwa fatimskiego w naszej parafii. Program nabożeństwa: Msza Św. o godz. 18.00 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Przypominamy, że  nabożeństwa majowego nie będzie przed wieczorną Mszą Św.!

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian a szczególnie Róże Żywego Różańca. Prosimy o przyniesienie świec. Mile widziani „krakowiacy” do baldachimu, dziewczęta do feretronów. Pamiętajmy w  modlitwie o biskupie Robercie Chrząszczu w z racji jego imienin i święceń biskupich.

W niedzielę procesja Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.  

Modlitwa Żywego Różańca:

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Przypominamy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w 21 maja na Mszy Św. o godz. 11.00 a Rocznica Pierwszej Komunii (dzieci kl. IV Szk. Podst.) tydzień później, tj. 28 maja o godz.9.30.

Informujemy, że spotkanie organizacyjne z rodzicami odnośnie Rocznicy Komunii Świętej odbędzie się 16 maja po Mszy Św. o godz. 18.00.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz Dom Boży powierzamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Lucyny Bodurka do p. Adama Baster.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego”  próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunie  tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. W najnowszym numerze Niedziela przeczytamy artykuł: „Dzieci będzie mniej”. W listopadzie 2022 r. na świat przyszło zaledwie  22 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia II wojny światowej. . Dla dzieci Mały Gość.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: