Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta  niedziela wielkanocna A (30.04.2023)

Niedziela Dobrego Pasterza jest już od wielu lat Światowym Dniem Modlitw o Powołania, który chcemy przedłużyć na cały tydzień naszej modlitwy, refleksji i konkretnych działań na rzecz powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego, posługi na misjach oraz w instytutach świeckich.

Zapraszamy dzisiaj pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP (z procesją) o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

We poniedziałek wspomnienie (dowolne) św. Józefa, rzemieślnika. W Nielepicach Msza Św. z okazji święta patronalnego kaplicy o godz. 8.00.

We wtorek wspomnienie sw. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień flagi.

W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W tym dniu Msza Św. w kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. W czasie tej Mszy Św. będziemy polecać Bogu naszych strażaków z OSP a także poświęcimy odnowioną figurkę św. Floriana, patrona naszych strażaków.  

Zapraszamy Poczty Sztandarowe, druhny i druhów z OSP, całą społeczność Szkoły, radnych, sołtysów, jak  i parafian do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 (Akt Oddania Polski pod opiekę Matki Bożej).

W czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina Święta” o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15. W tym dniu przypadają urodziny bpa Janusza Mastalskiego, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.  Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

W sobotę święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub opiekunek. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Męska Róża Żywego Różańca.

W niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej (kl. 8 Szk. Podst.) po Mszy Św. o godz. 11.00. Taca w tym dniu przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

Informujemy, że 10 maja br. zostanie odprawiona Msza Św. w  intencji wszystkich pielgrzymów, żyjących i umarłych, którzy pielgrzymowali w roku 1981, 1998 oraz 2000 do  Wiecznego Miasta na spotkania z

Św. Janem Pawłem. Zapraszamy do modlitwy żyjących uczestników tych spotkań.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od pp. Pękali do pp. Łuczkoś.         

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł „Nie zgubić Jezusa”. Autor podaje wiele rad i wskazówek aby nie zgubić tego, co jest najważniejsze podczas Pierwszej Komunii Świętej.  Dla dzieci: Mały Gość

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: