Trzecia niedziela wielkanocna – niedziela biblijna A (23. 04.2023)

„Czy chcecie gardzić Kościołem?” – te słowa zaczerpnięte z 1 Listu do Koryntian (1Kor 11,22) stanowią myśl przewodnią tegorocznej Niedzieli Narodowego Czytania Pisma Świętego przypadającej w drugą niedzielę po Wielkanocy. Rozpozna on XV Tydzień Biblijny, który obchodzony będzie od 23 do 29 kwietnia br. W tym roku do lektury wybrano teksty Ewangelii wg św. Jana. Zapraszamy do rodzinnego czytania Biblii.

Przypominamy, że dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

W tym tygodniu:

W poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek  święto Św. Marka, ewangelisty. W tym dniu modlimy się w intencji naszego abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego z racji Jego imienin. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI Szkoły Podstawowej ( katecheza po Mszy Św.).

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz.18.00).

W czwartek urodziny kard. Stanisława Dziwisza (1939). Polecamy Jego osobę Waszej modlitwie.

W sobotę święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W niedzielę pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP (z procesją ) o godz. 17.30.  Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od pp. Szczygieł do pp. Głogowskich.

Prasa katolicka: Dzisiaj w ”Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Agresja wśród młodych przybiera na sile”. Ponad 40% nastolatków doświadcza przemocy ze strony dorosłych. Dla dzieci: Mały Gość.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: