Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego  A (16.04.2023  )

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. ” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Św. Jan Paweł II)          

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele 79. Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Po Mszy Św.  koronka do Miłosierdzia Bożego.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele charytatywne Caritas.

W tym tygodniu:

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. o godz.18.00).

W piątek wspomnienie (dowolne) św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny w Kościele. Niedziela Biblijna jest Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Św. o godz. 11.00.

W drugi dzień Wielkanocny taca na Uniwersytet Św. Jana Pawła II w Krakowie wyniosła 4.290 zł i 10 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.  

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom Niegoszowic.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa  – Róża św. Józefa

Piątek  – Róża św. Rity

Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Janiny Kuflik do p. Danuty Kołodziejczyk.

Prasa katolicka: Dzisiaj w ”Gościu niedzielnym” można przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”. W tygodniku Niedziela przeczytamy ciekawy artykuł: „Wojna z przeszłością”. Czy mamy oskarżać króla Jana III Sobieskiego za to, że nie chronił tureckich więźniów LGBT a Tadeusza Kościuszkę o obojętność wobec weganizmu?. Dla dzieci: nowy numer Małego Gościa.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Jana Buczko z Rudawy.  Polecamy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

W poniedziałek (24 kwietnia) w godzinach 11.00 – 14.00 w Przychodni Zdrowie (Rudawa ul. A. Domańskiej) odbędą się badania: USG Doppler tętnic szyjnych, kręgowych, tętnic kończyn górnych, żył kończyn dolnych, USG  Tarczycy, USG Prostaty, USG Stawów. Badania są płatne (jedno) wynosi 70 zł. Rejestracja tel. 12 283 80 91.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: