Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny A (10.04.2023)

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. wg. porządku niedzielnego.  Jest to dzień w którym, jak co roku, w naszych świątyniach wspieramy modlitwą i ofiarami Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Przypominamy, że wieczornej Mszy Św. nie będzie.

W tym tygodniu:

Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.

W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Dzień modlitw w intencji Ojczyzny.

W drugą niedzielę Wielkanocną (Niedziela Miłosierdzia Bożego) rozpoczyna się w Kościele 79. Tydzień Miłosierdzia Bożego.  Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby Caritas.

Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6.900 zł.

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom Brzezinki. Dziękujemy za ofiary na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1).

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie naszej świątyni na święta. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Jerzego Korbiela do p. Mariusza Baster.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali kościół i pomogli nam przeżywać we właściwy sposób czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Sacrum.

Dziękujemy szczególnie siostrom Służebniczkom za pomoc w przygotowaniu Kaplicy Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panu Krzysztofowi Seremak za pomoc i zaangażowanie w prace przy kościele.

Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną służbą i pomoc w nabożeństwach, dziękujemy Panu organiście, Panu kościelnemu, dziękujemy scholii za piękny śpiew, „Krakowiakom” z Brzezinki za niesienie baldachimu, Ks. Robertowi za wygłoszone kazania pasyjne, Ks. Piotrowi.

Pragniemy podziękować ofiarodawcom kwiatów do Grobu Bożego, jak i osobom zbierającym ofiarę a także strażakom OSP z naszej parafii.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze

składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Janina Walaszczyk, śp. +Elżbieta Konczewska z Rudawy. Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.