Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła C (26.06.2022)

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego wypoczynku życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota miesiąca.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

W środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła . Rocznica święceń biskupich abpa Marka Jędraszewskiego i rocznica odebrania paliusza przez kard. Stanisława Dziwisza.

W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją  o godz. 17.30.

W piątek (pierwszy piątek miesiąca) spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy dzieciom z kl. III o spowiedzi i Komunii Świętej. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria czynna rano po Mszy Św. Sprawy związane z ślubem prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu się w kancelarii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne w parafii.

Trwają prace remontowe przy budynku gospodarczym. Czekamy na rozpoczęcie II etapu remontu murów ogrodzenia kościoła (decyzje).Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1),

Dziękujemy rodzinom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Niegoszowic od p. Krystyny Woźniak (10 kolejnych domów).

Prasa katolicka; W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” przeczytamy m.in. dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej.  Niedziela –  przeczytamy artykuł: „Jakie czasy, tacy księża”. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Helena Łysik z Niegoszowic, śp. +Maria Korbiel z Nielepic, śp. +Maria Sarnek z Nielepic, śp. +Anna Nawrot z Brzezinki, śp. + Janina Baster z Nielepic, śp. +Mieczysław Kubin z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: